liderlik ekibimiz

kaye ceille

kaye ceille

başkan

Zipcar'ın sürücü koltuğunda Kaye olduğu için heyecanlıyız. Çok sayıda Zipcar şehrinde geçirdiği yaklaşık 20 yıllık değerli deneyimi ile birlikte Şubat 2014'te Zipcar'ın ana şirketi olan Avis Budget Group'ta Başkan oldu. En son Birleşik Krallık'ta, Avis Budget Group'un, Zipcar'ın çok değer verdiği müşteri hizmetleri ve filo yönetimi de dahil olmak üzere tüm operasyonlarından sorumlu olan Genel Müdürlük görevini üstlenmişti. Kaye, daha önce Kuzey Amerika Uluslararası Satış ve Pazarlamadan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı idi. Avis Budget Group'taki kariyeri boyunca, küresel işbirlikleri, seyahat sektörü ile ilişkiler, satış ve iş geliştirme gibi çok sayıda rol üstlendi. Yani, birini direksiyona geçirmek söz konusu olduğunda, Kaye en iyisidir.

Kaye Wisconsin De Pere'deki St. Norbert College'dan iş idaresinde lisans derecesi ve Illinois, Chicago'daki Loyola University'den iş idaresinde yüksek lisans derecesi aldı.

Kaye'in en gözde Zipcar'ı, Genel Müdürlüğün hemen dışında duran Jeep Patriot "Janell"dir. Yeni evi olan Boston civarını keşfetmesine imkan veren herhangi bir tur ise Kaye'in gözde Ziptur'udur.

 
brian harrington

Brian Harrington

başkan yardımcısı & pazarlama kurulu başkanı

Brian kapıdan içeri girince biz, emniyet kemerlerimizi takarız. Brian, pek çok tüketici markası için çalışırken, onu liderlik pozisyonuna getiren ve aynı zamanda kendisi gibi olanları bulmaya yönelten coşkusu nedeniyle arka koltukta oturacak biri değil. Zipcar'ın pazarlama direktörü olan Brian, üye kazanma ve bağlılık çalışmalarını, küresel iş ortaklıklarını, halkla ilişkiler ve küresel bir marka yaratma işlerini yönetiyor.

Brian, Zipcar'dan önce, marka iletişim ajansı Boathouse'da ve kurucu ortağı olduğu tatil seyahat web sitesi I'm in!'de liderlik görevini yürütüyordu. Daha önce Upromise ve Connection to eBay'i kuran yönetici ekibinin üyesiydi ve EF Education'da üst düzey bir görev yürütmüştü. Kariyerinin daha önceki dönemlerinde Sheraton Hotels'in ve Hill Holiday Reklam Ajansı'nın küresel pazarlaması için çalıştı.

Brian, Boston College'dan Fen Bilimleri diplomasının yanı sıra ve Notre Dame University'den iş idaresi yüksek lisans diploması aldı.

 
andrew kupiec

andrew kupiec

başkan yardımcısı, satış ve operasyonlar

Zipcar'ın bir sonraki aşamada büyümesine ve genişlemesine kim rehberlik edecek? İşte bu beyefendi. Avis Budget Group'un eski ABD Doğu Yakası Satışları ve Güney Doğu Bölgesi Operasyonları Kıdemli Direktörü olarak Andrew'nun, binlerce araçlık filoları büyütmek ve yönetmek konusunda biraz deneyimi var (tamam, şaka bir yana, çok fazla deneyimi var).

Andrew'nun, daha önce Avis Budget Group'un büyümesine ve birinci sınıf müşteri hizmetinin başarılmasına yol açan deneyiminden, satış ve operasyon alanlarındaki liderliğinden yararlanmaya hevesliyiz.

Yolu otomobillerin geniş dünyasına düşmeden önce Andrew, kablosuz teknoloji ile uğraşan Clearwire Corporation'da Bölgesel Genel Müdürlük görevinde çalıştı. Ayrıca 6 yılını da Cintas Corporation'da çeşitli satış ve operasyon yöneticiliği görevleri yaparak geçirdi.

Andrew, University of Pittsburgh'da lisans derecesini ve Cabrini University'de yüksek lisansını tamamlamıştır.

 
David Piperno

David Piperno

başkan yardımcısı - finans

Eğer yolda, bisiklet üzerinde değilse (bu Zipcar'da ortak bir tutku) veya eski plakları dinlemiyorsa; David'i birleşme ve alım satım alanlarındaki güçlü deneyimi sayesinde finans işleriyle uğraşırken bulabilirsiniz. Avis Budget Group'taki bir yıllık başkan yardımcılığı ve kurumsal denetçiliğin ardından, 2013'te, bize ne mutlu ki Zipcar'a katılmayı seçti (kusura bakmayın ama söylemeden duramadık). David, Zipcar ailesine katılmadan önce bir yıl AIG finans bölümünde, ondan önceki on yılda ise Deloitte'ta çalıştı.

New Jersey'de doğmuş ve büyümüş biri olarak David, yürüyerek ve bisiklete binerek yerel manzarayı keşfetmek üzere kendini açık havaya atan tutkulu bir maceracıdır. Sanat, iyi yemek ve müzik ile kültürel yanını da gayet iyi besler. (Bu aralar dönüşümlü olarak , Bob Dylan ve Bonnie "Prince" Billy dinliyor!)

Garden State köklerine sadık kalan David'in, New Jersey'deki Mantclair State University'den iş idaresi alanında yüksek lisans derecesi bulunuyor.

 
Rick Allen

Rick Allen

zipcar başkan yardımcısı - satışlar

Rick, Haziran 2014 başlarında yeni oluşturulan Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı pozisyonu ile Zipcar'a katıldı. Rick burada, Zipcar'da önemli ürünleri ve satış ekiplerini yönetmek ile görevli: Z4B, Zipvan, Hızlı Filo ve Üniversiteler.

Satış ve liderlikteki 25 yıllık deneyimiyle Rick, büyük ve küçük işletmelerdeki çok yönlü bir geçmişi masaya yatırır. Rick'in mevcut ve yeni satışların büyümesinde ve kilit kurumsal müşteriler ile işbirliğinin gelişmesinde kanıtlanmış bir başarı geçmişi vardır. Pek yakın bir geçmişte EcoSure'ın Liderlik Ekibine Satışlar ve Kurumsal Müşteriler Başkan Yardımcısı sıfatıyla üye oldu. Aynı zamanda Perkins Paper ve JohnsonDiversey'de liderlik pozisyonlarında bulunuyor.Rick'in Bryant University'den Fen Bilgisi lisans derecesi bulunuyor ve kendisi iki çocuğu ve eşi Patty ile Boston'da yaşıyor.

 
Eric Spear

Eric Spear

başkan - teknoloji

Her teknoloji şirketi sanat ve bilimi dengeleyen bir guruya ihtiyaç duyar; Eric'i Teknoloji Başkan Yardımcılığına getirmemizin nedeni de bu. Oluşum konusundaki hüneri ve tasarım alanındaki bakış açısıyla, markanın global teknoloji stratejilerini yönetmek için bir numaralı insanımız.

En son Roam Data/Ingenico'da Mühendislik ve Profesyonel Servisler Kıdemli Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Eric, mimari ve mühendislik alanlarındaki 20 yılı aşkın deneyimiyle Zipcar'a katıldı. Mühendislik Direktörü, Mimar ve Mühendislik Direktörü ve Yazılım Geliştirme Başkan Yardımcısı olmak dahil, büyük-küçük şirketlerde sayısız görevler üstlendi.

Eric Clark University'den, biyokimyaya odaklanmış olarak ve Bilgisayar Bilimleri lisans derecesi ile mezun oldu. Eğer en son cihazların bir yerlerini kurcalamıyorsa, Eric'i snowboard, ağaç işçiliği yaparken ve üç küçük çocuğu ve karısı ile zaman geçirirken bulabilirsiniz.

 
Scott Rudberg

Scott Rudberg

başkan yardımcısı - mühendislik

Ekip çalışmasındaki becerisi ve teknolojiye karşı tutkusu ile Scott'un, mühendislik ekibimize liderlik edecek doğru insan olduğunu biliyoruz. Ondan yüzbinlerce Zipster bulması istendiğinde işleri yoluna sokmak için çok çalışır.

Scott kariyerine, sorun çözücülüğünü, tasarım ve analitik düşünme becerilerini geliştiren füze sistem mühendisi olarak başladı. Scott Passkey yazılım firmasında Ürün Yöneticisi, Mühendislik Başkan Yardımcısı ve ürün stratejisi Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak 15 yıl çalıştı.

Scott Tufts University'den bir elektrik mühendisliği lisans derecesi ve Babson College F.W. Olin Graduate School of Business'den iş idaresi alanında yüksek lisans diploması aldı. Scott zamanını çoğunu iki küçük çocuğunun peşinde geçirir. Dinlenmediği zamanlarda onu, bluegrass türü müzik dinlerken ve kamp yaparken, koşarken veya yakınlardaki okyanus veya göl kıyısında yürüyüş yaparken bulabilirsiniz.

Biliyor muydunuz

Zipcar'ın 2002 filosunda 5 adet elektrikli araç bulunuyor.   
Zipcar serisinde 50'den fazla marka ve model bulunur.
Bir MINI'nin içine 33.000 IKEA köftesini sığdırabilirsiniz (evet, bir kez denedik). 
Binlerce araçlık filomuzdaki her Zipcar 'ın kendine ait özgün bir ismi vardır. 
İlk 1000 üyeye ulaşmak 2 sene sürdü. Bugün sadece birkaç gün sürüyor.
San Francisco filomuzda galon başına 100 milden fazla zipleyebilen fişli elektrikli hibrit aracı bulunuyor.