liderlik ekibimiz

tracey zhen

tracey zhen

başkan, Zipcar

Tracey, son mobil yeniliklerden, diğer teknolojik, evet teknolojik işlere kadar kanat açan her türlü faaliyetimizi yürütür. Bankacılık ile başlayan ve onu strateji ve yönetime doğru taşıyan kariyerinde Tracey, Zipcar'a hem teknolojik yenilikleri hem de finansal temelleri ikiye katlayan bir deneyim getirdi. Tracey buradaki pozisyonu üstlenirken, TripAdvisor'daki kariyerini henüz sonlandırmış bir Zipster idi. Tracey, FlipKey'in genel müdürü ve başkan yardımcısı olarak hizmet verdi ve rekabetçi tatil kiralama alanında, bu seyahat devinin hızla büyümesine liderlik etti.

Tracey New York ve Londra'da ikamet etti; şimdi ise Boston'daki Zipcar Merkez Ofisi'nden yalnızca sağlıklı bir yürüyüş mesafesi kadar uzakta yaşıyor. Tracey, paylaşımlı mobilitenin hızlı dünyasında bizi yönetmek ile meşgul olmadığında, kayak merkezlerinin yakınlarında yokuş aşağı koşular yaparak karlı New England'ın avantajlarından yararlanıyor.

Tracey NYU Leonard N. Stern İşletme Okulu'nu bitirdi, Finans ve Bilgi Sistemleri alanında iki lisans derecesi var.

 
nicole mozeliak

nicole mozeliak

başkan yardımcısı, saha operasyonları ve gelir yönetimi

Zipcar'da en üstün üye deneyimini sunmak inanılmaz derecede zordur. İyi durumda, yaşadığınız, çalıştığınız ve vakit geçirdiğiniz yere yakın konumda harika araçlar; azim, bağlılık ve iş bitirici bir tutum gerektirir. Neyse ki Nicole, 2012'de Doğu Bölgesi Başkan Yardımcısı olarak Zipcar'a katıldı. Yetenekleri, en geniş pazarlarımızda bile Zipcar'ı daha üst düzeylere getirdi ve bu da onu ABD ve Kanada genelinde tüm saha çalışmasından sorumlu kılmamızı gerektirdi.

Nicola sahile yakın yaşamayı seviyor ama sırt üstü yatan biri olmaktan çok uzak ve işine bol miktarda kahve ile güçlenmiş birinin enerjisi ile yaklaşıyor. Starbucks'taki 14 yıllık yöneticiliği, onu beklentisi yüksek tüketici yoğunluğu ve hızlı operasyonlarla karşı karşıya getirdiği için bu durum şaşırtıcı değil. Nicole Zipcar'ı yönetmeden önce Town Sports International'da operasyonlardan sorumlu başkan yardımcısı olarak çalışıyordu.

Nicole "tutkulu bir kahve içicisi" olmayı sürdürüyor. Garden State doğumlu olarak (eyaletin yerel yasalarının gerektirdiği üzere) koyu bir New York Giants ve Jersey Devils taraftarı.

Nicole, Farleigh Dickinson University'den Otelcilik Yönetimi lisans diploması sahibidir.

 
Scott Rudberg

Scott Rudberg

başkan yardımcısı, teknoloji

Takım çalışmasındaki becerisi ve teknolojiye olan tutkusu ile Scott'ın, Zipcar'ı yürüten itici güç ve lokomotif olan teknoloji ekibimiz için doğru kişi olduğunu biliyoruz. Scott, her gün milyonu aşkın Zipster'ın, araçları istedikleri zamanda hizmetlerine sunmak için çok çalışan kendini adamış ve parlak teknoloji ekibini yönetir.

Scott, kariyerine füze sistemleri (yani roket bilimleri!) mühendisi olarak başlayarak sorun çözücülüğünü, tasarım ve analitik düşünme becerilerini geliştirdi. Scott, Passkey yazılım firmasında Ürün Yöneticisi, Mühendislik Başkan Yardımcısı ve ürün stratejisi Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak 15 yıl çalıştı.

Scott zamanını çoğunu iki küçük çocuğunun peşinde geçirir. Dinlenmediği zamanlarda onu, bluegrass türü müzik dinlerken ve kamp yaparken, koşarken veya yakınlardaki okyanus veya göl kıyısında yürüyüş yaparken bulabilirsiniz. Scott açık havada olmayı o kadar çok sever ki, çalışanlarımızın %22'sinin yaptığı gibi, fırsat bulduğu her anda Zipcar'a bisiklet ile gelir ve gider.

Scott Tufts University'den bir elektrik mühendisliği lisans derecesi ve Babson College F.W. Olin Graduate School of Business'den İşletme alanında pazarlama ve BT odaklı yüksek lisans derecesi aldı.

 
Nichole Mace

Nichole Mace

başkan yardımcısı, ürün ve üye deneyimi

Elinin altındaki yaklaşık 20 yıllık ürün stratejisi ve pazar araştırması deneyimi sayesinde Nicole, en mükemmel müşteri deneyimini yaratma konusunda ustalığa sahip. Aralarında Showable Media, High Start Group, ProspectPark Consulting, Constant Contact ve Intuit'in bulunduğu çok sayıda firmada liderlik pozisyonu üstlendi

Yeteneklerini Zipcar'a taşıması bizim (ve üyelerimiz) için büyük şans. Nicole tüm Zipster'larımız için her şeyin, hem yolda hem de yol dışında düzgün biçimde yürümesini sağlamak için burada.

Onu, yoga stüdyosunda, bir doğa yürüyüşünde veya yakındaki dağlarda kayak yaparken ürünlerimiz hakkında düşünürken yakalayabilirsiniz. Nichole'un University of Dalawere'den İşletme Lisans Diploması ve Babson College'dan İşletme Yüksek Lisans derecesi var.

 
andrew daley

andrew daley

başkan yardımcısı, pazarlama

Andrew Daley'nin 20 yıl önce işe başladığı tarihten bugüne kadar olan kariyeri boyunca, pazarlama dünyasında beklediğinden çok şey değişti. Başka türlü olmasını da istemedi. Andrew, Starwood Hotels, Reebok International ve doğal olarak, yeni faaliyete geçen birkaç firmada kilit pozisyonlarda bulundu. Hatta, Boston'da bulunan bir ajansta, Stonyfield Farm, PRODUCT (RED) ve The Rainforest Alliance gibi çok sayıda seçkin markanın dijital ve toplum stratejisinin tanımlanmasına katkıda bulunmak üzere Dijital Stratejiden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak bir süre çalıştı.

Andrew'un pazarlamanın özü konusundaki dikkat çekici deneyimi, dijital olan her şeye karşı sınırsız tutkusu ile birleştiğinde, onu doğrudan ihtiyaç duyduğumuz konuma yerleştiriyor. Mecra ne olursa olsun, ‘istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanın’ mesajını dünyaya tanıtma görevini üstleniyor. (Tirol tarzı şarkı söylemek hariç.)

Andrew ölümüne bir Boston spor fanatiği (bunun Boston için şok edici olduğunu biliyoruz) ve ev yenilemeye meraklı ama herşeyden çok karısı ve üç kızı ile vakit geçirmeyi seviyor.

Andrew'un, Hollanda Maastricht'teki European Institute of International Communications'tan Global Pazarlama Yüksek Lisans derecesi var.

 
dan curtin

dan curtin

başkan yardımcısı, filo ve tedarik zinciri

Dan, Kuzey Amerika'daki araçlarımızın tam olarak sağlam, yola hazır ve üyelerimizin yaşadığı, çalıştığı ve vakit geçirdiği önemli konumlarda bulunmasını sağlamak için başvurulacak kişidir.

Zipcar'da işe başlamadan önce, otomotiv sektöründeki yaklaşık 20 yıllık deneyiminde bile Dan araçlar hakkında pek çok şey biliyordu. Yolu Zipcar Boston Genel Müdürlüğü'nden, Bölgesel Başkan Yardımcılığı'na, Operasyonlar ve Servis Kalitesi Başkan Yardımcılığı'na ve Yeni Pazarlar Başkan Yardımcılığı'na doğru devam etti ve en son istikameti de Filo ve Tedarik Zinciri Başkan Yardımcılığı oldu.

Yeni pazarlara girmekten markayı Avrupa ve Avustralya'da küresel olarak genişletme ve her türlü operasyon, mühendislik, satış, müşteri memnuniyeti ve arada devlet ve eyalet politikaları ile uğraşması, Dan'ın Zipcar'daki etkisini çok yönlü ve belirleyici hale getirdi.

Dört tekerleklileri düşünmediği zamanlarda, iki tekerlekliye, yani motorsikletine biniyor. Dan yolların dışında ölümüne bir Boston spor fanatiği ve Boston University İşletme Okulu'ndan mezun.

 
Len Ho

Len Ho

bölüm danışmanı

Len'in Zipcar'daki deneyimi tam bir bütünlük oluşturuyor: yeteneğini ilk kez San Francisco ve Boston'daki büyük avukatlık firmalarında, bir zamanlar Zipcar'ın ilk yatırımcılarını temsil ederken keskinleştirdi. O zamandan bu yana Game Show Network Digital ve Upromise'da yasal fonksiyonları yöneterek şirket içinde çalışıyor. Len aynı zamanda Boston Scientific'de Kıdemli Danışman olarak çeşitli yasal konuları yürütüyor. En basit biçimde söylemek gerekirse, bizi yasalarla uyumlu tutacak yasal bilgiye sahip.

Lisans derecesini Berkeley'deki University of California'da işletme alanında alan Len, yeminli mali müşavir sertifikasına, New York University hukuk okuluna girmeden önce New York kentinde Arthur Andersen için çalışırken hak kazandı.

Len boş zamanlarında yüzmeyi, tenis oynamayı ve kayak yapmayı sever. Zipster'lar için en iyi özelliği ise araçlar ile ilgili her şeyi çok seviyor olması.

 
Maura Haley

Maura Haley

direktör, insan kaynakları

Maura'nın sürükleyicilerden ve dönüştürücülerden oluşan rüya takımımızı korumak gibi devasa bir sorumluluğu var. Ayrıca Zipcar'a da yabancı değil. İki aracımızın alanda bulunduğu Sasaki'de çalıştı. Kariyeri boyunca İK alanında sayısız liderlik rolünü üstlenen Maura, bir dönem Warner Brothers Games, Inc.'in bir bölümü olan Turbine'da çalıştı (Dungeons and Dragons Online veya Lord of the Rings Online ile ilgili sorusu olan var mı? Kendisi bizim yerleşik uzmanımız.).

Memleketi olan Plymouth, Massachusetts'de büyümüş olmasına rağmen (evet, hacıların geldiği yer olarak kabul edilen Plymouth Rock son derece küçük bir yer), Maura halen kocası ile birlikte Norwood'da yaşıyor. Kendilerini Boston spor ‘fanatikleri’ arasında görüyorlar (her ikisi de Sox ve Pats sezonluk biletlerini ilişkilerine taşımış) ve evlerinin, araba bagajında mangal partileri için harika bir yer olduğunu duyduk.

Maura tenis, canlı müzik, tiyatro ve fotoğraftan hoşlanıyor. Marist College'dan gazetecilik konusunda Lisans derecesi var ve Suffolk University'den Organizasyonel İletişim alanında Yüksek Lisans derecesi sahibi.

Biliyor muydunuz

Zipcar'ın 2002 filosunda 5 adet elektrikli araç bulunuyor.   
Zipcar serisinde 50'den fazla marka ve model bulunur.
Bir MINI'nin içine 33.000 IKEA köftesini sığdırabilirsiniz (evet, bir kez denedik). 
Binlerce araçlık filomuzdaki her Zipcar 'ın kendine ait özgün bir ismi vardır. 
İlk 1000 üyeye ulaşmak 2 sene sürdü. Bugün sadece birkaç gün sürüyor.
San Francisco filomuzda galon başına 100 milden fazla zipleyebilen fişli elektrikli hibrit aracı bulunuyor.