Hakkımızda

Haklısınız yollarda çok fazla araç var...


araçlar sizi burada bekliyor
Bizim renklerimizi taşıyan Zipcar takımı, kanser araştırmaları için bağış toplamak üzere yıllık bisiklet yarışında.

Zipcar, Türkiye'de Koç grup şirketlerinin bir parçası olan Otokoç Otomotiv yetkisiyle yürütülmektedir. Tekerler bir kez harekete geçtiğinde, bazı önemli değişikliklerin, küçük bir araç-paylaşım şirketini, dünyanın lider araç-paylaşım ağı haline getirmeye yardım etmesi an meselesiydi. Bugün üstün teknolojiler, üye-odaklı kullanıcı deneyimi ve araç paylaşım tutkunlarından oluşan harika ekibimiz sayesinde, bu neslin alternatif ulaşım konusundaki fikirlerine yeni bir tanım getiriyoruz.

insanların ulaşım hakkındaki fikirlerine yeni bir tanım getiriyoruz.

Araç paylaşımı, oldukça basit bir fikir gibi gözükse de Zipcar’ın, anında-araç sektöründe lider haline gelmesinin bir nedeni var; biz, basit bir kavrama yeni bir boyut getirdik. Olay yalnızca daha az araç, daha az trafik, daha az kirlilik ile ilgili değil (tabii, bundan şikayetçi değiliz!). Öncelikle, tüm bunların niçin birer sorun olduğunu kavramak ve bu sorunlara sürdürülebilir çözümler bulmak ile ilgili. Biz bunun, hepimizden daha büyük ve eğer yeterince akıllıysak, bütün dünya tarafından (gerçek anlamda) benimsenecek bir yaklaşım olduğunu kabul eden fikir insanlarıyız.  Ayrıca bu, sadece bir teori değil.  Üyelerimizin tüm dünyada binlerce arabaya 7/24 erişimini sağlayan, endüstrideki birinci sınıf standartları yansıtan bir hizmet sunuyoruz. Hizmetlerimizi bir sonraki seviyeye çekmek için her gün çalışıyoruz ve yakın bir süre içerisinde de hız kesmek gibi bir niyetimiz yok.

Biz gürültücü değil, daha çok değişimin elçileriyiz.  Zipcar, yalnızca bir araç paylaşımı yaklaşımıyla değil; bunu gerçeğe dönüştüren insanlarla da alakalı: çalışkan bir ekip, buna gönül vermiş üyeler ve geleceğe yönelik bilinçli kararlar alan kuruluşlar.  Araba paylaşımını daha kolay, hızlı ve daha iyi bir hale getirecek yöntemler bulma konusunda ne yapıyorsak, devam edeceğiz. Dünyayı yönetmeye çalışmıyoruz, genç-yaşlı, iş sahibi, aile sahibi sıradan insanlara özgür yaşama olanağı sunmaya çalışıyoruz. [condition:if domain:9]Kendini işine adamış bir ekibimiz, sadık üyelerimiz ve değişime hazır bir dünya var. Biraz iddialı ama, tüm bir nesil "Tıkanıklık mı...?" sorusunu sorana kadar durmayacağız. Yani tıkanıklığın, sadece bir alerji problemi olarak anılacağı güne kadar. Aynen, işte o kadar ileriye gideceğimizi düşünüyoruz .

Şehrinizin buna hazır olduğunu düşünüyor musunuz? Kendi devriminizi başlatmaya hazır mısınız? Soru ve yorumlarınızı duymaya hazırız.
Bize bir iki satır yazın.

Biliyor muydunuz

Zipcar'ın 2002 filosunda 5 adet elektrikli araç bulunuyor.   
Zipcar serisinde 50'den fazla marka ve model bulunur.
Bir MINI'nin içine 33.000 IKEA köftesini sığdırabilirsiniz (evet, bir kez denedik). 
Binlerce araçlık filomuzdaki her Zipcar 'ın kendine ait özgün bir ismi vardır. 
İlk 1000 üyeye ulaşmak 2 sene sürdü. Bugün sadece birkaç gün sürüyor.
San Francisco filomuzda galon başına 100 milden fazla zipleyebilen fişli elektrikli hibrit aracı bulunuyor.